Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla  
Site içi arama :    
 
      Ana Sayfa   |   Genel Başkan   |   Haberler   |   Duyurular   |   Belgeler   |   Hakkımızda   |   İletişim
 
 
 

Ziyaretçi İstatistikleri
Aktif: 5
Bugün: 914
Toplam: 1.156.406
 


 
ÖĞDER.Şuurlu öğretmenler derneği adana şubbesi 2. İl eğitim şurası öncesinde programdaki akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yemekte biraraya geldiler.


2. İl Eğitim Şurası hazırlık toplantısı yapıldı.

ÖĞDER.Şuurlu öğretmenler derneği adana şubbesi 2. İl eğitim şurası öncesinde programdaki akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yemekte birara geldiler.

Şube başkanı Ekrem ULU konuşmasında katılımlarından dolayı tüm misafirlere teşekkür ettikten sonra, ilimizde daha öne yapılmış olan 1.şura konuları ve konukları hakkında bilgi verdikten sonra 27 Aralık 15 de Reşatbey Adana öğretmen evinde gerçekleştirilicek olan 2. İl Eğitim şurası hakkında bilgi verdi. Katlımcıların şura öncesi bir arada bulunmaktan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Yerel eğitim sorunlarının ve çözümlerinin konuşulacağı şuranın çok önemli konu başlıları olduğu ve etiğitim sistemimize büyük katkı sağlayacağı vurgulandı.

 

BATILILAŞMA ETKİSİNDE YOZLAŞAN EĞİTİM ADANADA TARTIŞILACAK

 

 

ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği ülke genelinde Eğitim öğretimle ilgili birçok ciddi çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda ilimizde ilk defa simultane tercüme ile dinlenen ulusal ve uluslararası akademisyenlerin de katıldığı “ULUSLARARASI EĞİTİM KONFERANSI” yapmış katılımcıların değerlendirmelerini Milli Eğitim Bakanlığına rapor halinde sunmuştur.

 

 Adana Şubesi olarak Kasım 2014 yılında 1. İl Eğitim Şurası düzenledik. Bu yıl 2. il Eğitim Şûrası 27 Aralık 2015 Pazar günü Adana Öğretmen Evinde (Reşatbeyde) 08.30 da başlayıp 16.00 da bitecek şekilde bir günlük “İL EĞİTİM ŞURASI”  yapılacaktır.

 

 Adana da eğitimin sorunları tartışılıyor. Eğitimin genel ve yerel sorunlarının tartışılacağı İlimiz Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerinin sunum ve moderatörlüğünde yapılacak eğitim şuramızda eğitim sistemimize yerelde Adanamıza ait sorunlar İlimiz akademisyen ve eğitimciler tarafından tartışılacak çözüm yolları ortaya konulacaktır.

 Adana Öğretmenevinde 27 Aralık 2015 Pazar günü düzenleyeceğimiz 2. İl Eğitim Şurasında basınımızın güzide temsilcilerini ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Programımızda basınımız için özel bir bölüm oluşturulmuştur.

 

 

                                            Ekrem ULU

                Şube Başkanı

IRTIBAT:

Halef BEYAZ 05053117606

ogder@ogderadana.org

www.ogderadana.org

 

Konular:


1.      Eğitimde Yerel Problemler ve Çözüm Önerileri

a)      Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar

b)      Yerel Eğitim Sorunları ve Çözüm Önerilerimiz.

2.      Eğitimde; Aile, Çevre, Bilgisayar ve TV’nin Etkisi

a)      Eğitimde Aile ve Çevrenin Etkisi

b)      Sanal Âlemin Öğrenci Tutum ve Davranışlarına Etkisi

c)      Bilgisayar ve TV’nin Eğitime Etkisi

3.      Maneviyatsız Eğitim Bunalımlı Gençlik

a) Batılılaşma Etkisinde Yozlaşan Eğitim

b) Maneviyatsızlığın Gençlik Üzerindeki Tesiri

4.      Mükerrem İnsan Mükemmel Eğitim

a)      Peygamberi Eğitim Metodu

b)      Neden İyi İnsan Yetiştiremiyoruz?


Eklenme Tarihi: 28.12.2015      Görüntülenme: 2438


Tüm Haberler  

 
 

 
 
 
 

 

 

 
  2021 © Öğder Adana. Tüm Hakları Saklıdır.   Son Güncelleme Tarihi: 13.03.2019Tasarım & Kodlama: TekD Web Tasarımı ve İnternet Hizmetleri